Naše vína

Ars in vino, vinum in arte

Pro rege et patria

Pre kráľa a krajinu - znelo hrdo krédo Palffyovcov. Víno, tento najušľachtilejší mok, nesmelo chýbať na stole kráľa, ale nechýbalo ani na sviatočnom stole bežných ľudí. Terroir našich usadlostí, slnko hladiace bobuľky hrozna, poctivá práca a láska vinohradníka k vínnej réve, fortieľ vinára, to všetko vytvára neopakovateľnú harmóniu chutí našich vín. Kolekciu vín Pro rege et patria môžeme charakterizovať ako kráľovský nápoj pre každého milovníka dobrého vína. Na zdravie!

arrowVíno ViaJur

Ars in vino, vinum in arte

Víno ako zhmotnené umelecké dielo vinára vo fľaši a reprodukcia obrazu výnimočného maliara na etikete vytvárajú jedinečné spojenie dvoch umelcov - vinára a maliara. Prinášame vám jedinečnú kolekciu vín: Ars in vinum, vino in arte (Umenie vo víne, víno v umení). Víno tejto kolekcie je vyrobené z vyselektovaného hrozna najvyššej kvality. Osobitný prístup a starostlivosť vinohradníka a vinára je zárukou, že sa ku vám dostáva umelecký zážitok.

2016

Rok 2016 z pohľadu vinohradníka začal pomerne teplou jarou, no tá bola napokon veľmi rozpačitá. Pomerne stabilné, teplé a slnečné počasie nečakane narušili jarné prízemné mrazy. Tieto postihli predovšetkým vinohrady v údoliach, v nižších polohách. Leto bolo priemerne teplé s dostatkom vlahy, avšak v Malokarpatskej oblasti nás prekvapili najmä v auguste lokálne búrky s krupobitím. Jeseň čiastočne dobehla, čo leto zanedbalo, ale vzhľadom na chladnejší august mušty napokon obsahovali o čosi vyššie kyseliny. Čo však hodnotíme pozitívne sú mnohé odrody bielych vín a z tohto ročníka aj veľmi pekné ružové vína. Z nášho pohľadu medzi najkrajšie vína z ročníka 2016 patria veltlíny a burgundské odrody. Správna vyzretosť hrozna, jemne vyššia kyselinka so zbytkovým cukrom 4-5 gramov robí tieto vína sviežimi, pričom zrecí potenciál je v horizonte 2-3 roky.

Zoznámte sa s edíciou Ars in vino, vinum in arte

Prinášame Vám umenie vo víne, ktorého etikety ročníka 2016 zdobia obrazy výnimočného maliara Jana Hálu. Vychutnajte si spojenie umenia vo víne a vína v umení.

Kontakt

arrow Objednať víno

telefón: +421 905 541 821

email: info@viajur.sk 

V prípade objednávok nás môžete kontaktovať aj prostredníctvom e-mailu obchod@selavi.sk.

Logá a dokumenty na stiahnutie.

FAKTURAČNÁ
ADRESA

KOREŠPONDENČNÁ
ADRESA

mapa 1