Naše vína

Ars in vino, vinum in arte

Pro rege et patria

Pre kráľa a krajinu - znelo hrdo krédo Palffyovcov. Víno, tento najušľachtilejší mok, nesmelo chýbať na stole kráľa, ale nechýbalo ani na sviatočnom stole bežných ľudí. Terroir našich usadlostí, slnko hladiace bobuľky hrozna, poctivá práca a láska vinohradníka k vínnej réve, fortieľ vinára, to všetko vytvára neopakovateľnú harmóniu chutí našich vín. Kolekciu vín Pro rege et patria môžeme charakterizovať ako kráľovský nápoj pre každého milovníka dobrého vína. Na zdravie!

arrowPrejsť na ponuku vína ViaJur

Ars in vino, vinum in arte

Víno ako zhmotnené umelecké dielo vinára vo fľaši a reprodukcia obrazu výnimočného maliara na etikete vytvárajú jedinečné spojenie dvoch umelcov - vinára a maliara. Prinášame vám jedinečnú kolekciu vín: Ars in vinum, vino in arte (Umenie vo víne, víno v umení). Víno tejto kolekcie je vyrobené z vyselektovaného hrozna najvyššej kvality. Osobitný prístup a starostlivosť vinohradníka a vinára je zárukou, že sa ku vám dostáva umelecký zážitok.

2017-2018

Vinohradnícky ročník 2017 bol atypický a náročný. Opäť sa potvrdilo, že najsilnejšou zbraňou vinára sú skúsenosti a správna intuícia. Bez nich by sa zvládali vrtochy a následky počasia len veľmi ťažko. Silná zima predpovedala škody na viniči, s ktorými sme museli rátať. Našťastie to nedopadlo veľmi negatívne a prišli sme len o 10 - 20 % rodových očiek. Tento silný mráz mal však aj pozitíva v podobe nižšej primárnej infekcie hubovými chorobami na začiatku vegetačného obdobia. Suché a teplé leto, trvajúce aj počas septembra, výrazne zahustilo obsah bobúľ. Hrozila nám nízka výlisnosť, avšak výdatné dažde v závere septembra zriedili obsah bobúľ na takmer ideálne hodnoty. Ten, kto dažde prečkal a prijal dostatočné opatrenia proti plesniam, získal ako my krásne hrozno modrých odrôd s ideálnou cukornatosťou. Už teraz s nadšením očakávame predstavenie Rizlingu rýnskeho 2017, ktorý dôstojne ustál výkyvy počasia a odmenil nás krásnym hroznom, s ktorým bola radosť pracovať.

Zoznámte sa s edíciou Ars in vino, vinum in arte

Prinášame Vám umenie vo víne, ktorého etikety ročníka 2016 zdobia obrazy výnimočného maliara Jana Hálu. Vychutnajte si spojenie umenia vo víne a vína v umení.

Kontakt

arrow Objednať víno

telefón: +421 905 541 821

email: info@viajur.sk 

V prípade objednávok nás môžete kontaktovať aj prostredníctvom e-mailu obchod@selavi.sk.

Logá a dokumenty na stiahnutie.

FAKTURAČNÁ
ADRESA

KOREŠPONDENČNÁ
ADRESA

mapa 1